Ranking wpisów RMNewsPL – Podsumowanie roku 2020

Minęło kilkanaście miesięcy podsumowań na profilu RPG Maker News Polska, zatem najwyższa pora na dodatkową kompilację. Przed Wami powtórka z rozrywki, 10 najpopularniejszych wpisów zeszłego roku, czyli wszystko to, co cieszyło się największym zainteresowaniem na Facebooku w niezapomnianym 2020.

I zaczynamy z grubej rury, informacją o fanowskim projekcie ze świata Wiedźmina, która wylądowała na miejscu dziesiątym. Zdaje się, że na premierę czekamy do dziś.

Kilka dni wypoczynkowej ciszy przerywamy nadrabianiem zaległości. Na początek – nowa zapowiedź na GRMA, prezentuje Wilczy Miot.
http://tsukuru.pl/forum/viewtopic.php?f=30&t=6317

Opublikowany przez RPG Maker News Polska Poniedziałek, 15 czerwca 2020

 

Tuż powyżej, numer 9ogłoszenie wyników Tsukuru Archive Sprite Contest 4. O konkursie pisałem już wielokrotnie, mogę sobie tylko życzyć udanej powtórki przed końcem tej dekady.

Ach, tak, Tsukuru Archive Sprite Contest 4 – wyniki!
http://tsukuru.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=6308

Opublikowany przez RPG Maker News Polska Sobota, 2 maja 2020

 

Dalej, pozycja ósma i powrót Ligi Mapperów. Na Sezon VI niektórzy czekali całe cztery lata.

Legendarna impreza powraca.
http://tsukuru.pl/forum/viewtopic.php?f=21&t=6323

Opublikowany przez RPG Maker News Polska Środa, 29 lipca 2020

 

Tymczasem, siódmym z najpopularniejszych wpisów roku 2020 okazał się ten z okazji setnego odcinka let’s play z Edorii. Minął rok, ale od tamtego czasu nie zmieniło się wiele – Demon nadal nagrywa (nawet udzielił nam wywiadu), a gra Kryzza333 pozostaje jednym z najtwardszych, najsmaczniejszych orzechów do zgryzienia w historii polskiego RM.

Ostatnio nie wrzucamy takich materiałów, ale sytuacja jest wyjątkowa. Demonicskyers po… 100 (słownie: stu) odcinkach…

Opublikowany przez RPG Maker News Polska Sobota, 25 stycznia 2020

 

 

Miejsce szóste to też część serii – retrorecenzja Staniora – The New Era by Galcia, czyli ekstremalna klasyka z roku 2003.

Tym razem od Staniora dwa w cenie jednego: retrorecezja i mini-wywiad.

http://www.rm.retrobiblioteka.pl/the-new-era/

Opublikowany przez RPG Maker News Polska Poniedziałek, 2 listopada 2020

 

Piątka na naszej liście to informacja o… profilu RMNewsPL na stronie głównej Tsukuru Archive. I rzeczywiście, aż do teraz możecie śledzić tam nasze publikacje, nawet jeśli nie macie konta na Fb. Przy okazji – w marcu tego roku sajt zaliczy piętnastolecie swojego istnienia. Co prawda od dawna prawie nie pojawiają się tam już nowe publikacje, a najważniejsze materiały mozolnie przenoszone są na strony RMteki, ale nadal – TA pozostaje archiwalnym symbolem twórczości wielu, wielu autorów polskiego community RM.

I znów wracamy na łamy http://tsukuru.pl! Od dziś znajdziecie tam nie tylko wtyczkę z najnowszymi wpisami RPG Maker News…

Opublikowany przez RPG Maker News Polska Wtorek, 14 stycznia 2020

 

 

I zbliżając się do podium – pozycja czwarta – jeszcze raz recenzja, tym razem Stanior skutecznie wypromował swój tekst o Galactic Sadze. To najstarszy tytuł stworzony w RM, który pamiętam na swoim ekranie i pierwsza aktualizacja bazy gier na Twierdzy RPG Makera, w czasach absolutnej eksplozji popularności programu w Polsce i na świecie.

Stanior – nowy redaktor RMteki – prezentuje swoją recenzję gry Galactic Saga z 2002 roku.
http://www.rm.retrobiblioteka.pl/galactic-saga/

Opublikowany przez RPG Maker News Polska Poniedziałek, 18 maja 2020

 

Wreszcie, numer trzy rankingu, news o nieoficjalnych informacjach na temat nadchodzącej premiery RPG Makera MZ. Był to na pewno przeciek roku, choć ostatecznie rzeczywistość zweryfikowała najnowszą premierę w serii dosyć brutalnie. Wszystkie wskaźniki pokazują nikłe zainteresowanie RMMZ, a opinie na jej temat są w najlepszym przypadku podzielone.

I więcej o RMMZ w obrazkach, już niekoniecznie oficjalnie.

RPG Maker MZ information

Opublikowany przez RPG Maker News Polska Wtorek, 16 czerwca 2020

 

Miejsce drugie to tymczasem najpopularniejszy wpis z recenzją w roli głównej – Anioła Wymiarów by C@S-BORG. Projekt ma wyraźnie swoich zagorzałych, aktywnych kibiców i wygląda na to, że jest zdecydowanie kontynuowany.

Nowa recenzja na RMTece – tym razem na stoliku recenzenckim znalazł się Anioł Wymiarów, autorstwa C@S-BORGa.

http://www.rm.retrobiblioteka.pl/aniol-wymiarow/

Opublikowany przez RPG Maker News Polska Poniedziałek, 30 listopada 2020

 

Ostatecznie – zdecydowanie najpopularniejszy wpis roku 2020 i jeszcze raz Liga Mapperów, Sezon VI – wyniki. I znów potwierdziło się, że składanie mapek w formule konkursowej to ogromna przyjemność z dreszczykiem emocji, choć jednocześnie – całkiem wymagający kawałek pracy, zwłaszcza w kontekście cotygodniowej rywalizacji. IV Puchar Ligi Mapperów wciąż planowany jest na rok 2021.

LIga Mapperów, Sezon VI – ostateczne wyniki.
http://tsukuru.pl/forum/viewtopic.php?f=21&t=6327

Opublikowany przez RPG Maker News Polska Niedziela, 20 września 2020

 

Jazzwhisky

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.