Ranking wpisów RMNewsPL – Kwiecień 2020

Kwiecień już za nami, ale trzeba przyznać – dużo się działo w zeszłym miesiącu, nie tylko w kontekście RM. Były wywiady, teksty, jedna gra Zombika, a także konkursy, stan zagrożenia epidemicznego oraz promocje na RM i scenowe powroty. Słowem – wszystko, czego można tylko chcieć i więcej. Zapraszam do comiesięcznego zestawienia najpopularniejszych wpisów na facebookowym profilu RPG Maker News Polska.

Honorowa wzmianka to wpis związany z Tsukuru Archive Sprite Contest 4, powracającym po latach konkursie sprajterskim, który wystartował w połowie miesiąca. Kilkunastu zapisanych uczestników, niezwykle wysokie wymagania, łącznie ponad 20 fajnych prac i całkiem sporo zabawy oraz twórczej ekspresji, które zakończyły się dosłownie kilka dni temu.

A TASC4 odpaliło tymczasem na dobre, uczestnicy poznali już oficjalnie tematy i mogą zacząć prace nad swoimi grafikami.
🐍🦑👨‍🎤🐮🐮🐮🏰🇵🇱🕴
http://tsukuru.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=6300

Opublikowany przez RPG Maker News Polska Niedziela, 19 kwietnia 2020

 

Miejsce piąte to informacja o wyczekiwanych wynikach świetnego Konrad Championship II. Szczyt podium zdobył Garnizon by Michu, dalej pojawiły się Ame Majo od Axera oraz Matka autorstwa Adrapa. Wyróżnienie organizatorów zdobył zaś Jaś i Małgosia w wykonaniu WładyKasztanów, a wielu autorów zgłoszonych gier zapowiedziało prace nad rozszerzonymi wersjami swoich produkcji.

Tu dum, tu dum, tu dum… Konrad Championship II – Wyniki.
http://tsukuru.pl/forum/viewtopic.php?p=69884#p69884

Opublikowany przez RPG Maker News Polska Poniedziałek, 6 kwietnia 2020

 

Numer cztery kwietnia to… nasz ranking za marzec. Nie jestem pewien czy przekłada się to jakoś na popularność tej serii na RMtece, ale na pewno był to miesiąc do którego warto wracać, choćby w kontekście KC vs GFS.

Marcowy ranking wpisów na naszym profilu.
http://www.rm.retrobiblioteka.pl/ranking-wpisow-rmnewspl-marzec-2020/

Opublikowany przez RPG Maker News Polska Piątek, 10 kwietnia 2020

 

Dalej, trzecia pozycja i publikacja Lost Sagi od Sefiro na Tsukuru Archive. Wiąże się to zresztą z GF2020, w związku z którymi możecie na nowo zgłaszać swoje produkcje do bazy gier na stronie (bez względu na rok wydania), do czego zdecydowanie zachęcam, choćby dziś.

Pamiętacie jeszcze Lost Sagę od Sefiro? Właśnie pojawiła się w bazie gier Tsukuru Archive.
http://tsukuru.pl/index.php?link=gra&title=vxa-lostsaga&wew=screeny

Opublikowany przez RPG Maker News Polska Poniedziałek, 13 kwietnia 2020

 

Szokujące drugie miejsce to niespodziewana recenzja Demonologii by Rahim, którą zaprezentował Michu. Napisałbym, że nie mam pojęcia skąd tak wysoka pozycja tego wpisu, ale nie oszukujmy się, po prostu naprawdę wszyscy go wyczekiwaliśmy.

Są tacy, którzy powiedzieliby, że to najbardziej wyczekiwana recenzja na polskiej scenie RM. My powiemy tylko tyle – to…

Opublikowany przez RPG Maker News Polska Czwartek, 9 kwietnia 2020

 

Wreszcie, numer jeden kwietnia – czyli kolejny z konkursowych bonusów – przypomnienie o archiwalnej wersji strony głównej Przystani, oryginalnie jednej z najstarszych polskich stron o RM. Choć ta wersja sajtu pochodzi z nieco późniejszego okresu, to i tak pokazuje znów, że sięganie w przeszłość potrafi budzić całkiem spore zainteresowanie.

A skoro na GRMA trwa konkurs, to chyba powinny pojawić się także jakieś bonusy? Przypominamy zatem Przystań, jeden z…

Opublikowany przez RPG Maker News Polska Środa, 15 kwietnia 2020

 

Maj zaczął się deszczowo, ale z całą pewnością nie oznacza to, że będzie nudny, wręcz przeciwnie.

Jazzwhisky

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.