Magiczni Wojownicy

Ktoś jeszcze pamięta Włatców Móch? Był to serial animowany o ośmiolatkach przeżywających niesamowite przygody wraz z postaciami takimi jak zombie-alkoholicy z pobliskiego cmentarza, higienistką uwielbiającą bluesa czy mówiącym, wypchanym misiem Przekliniakiem. Mimo, że serial był pełen wulgaryzmów i drastycznych scen, w latach od 2006 do około 2009 był popularny wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Sam pamiętam, jak nałogowo go oglądałem, głównie na platformie Ipla.

Gra Magiczni Wojownicy powstała w 2007 roku w RPG Makerze XP, czyli kiedy serial był jeszcze dość świeży. Fabuła jest oparta na siódmym odcinku o tytule Wiedźma Shigella, który sam uważam za jeden z lepszych. Autorzy serialu sparodiowali w nim sesję RPG, czyli w uniwersum Włatców Móch – gry Magiczni Wojownicy, bazującej na schematach fantasy. W tym odcinku grupa chłopców – Maślana, Konieczko, Anusiak i Czesio zachorowali na biegunkę (czerwonkę) i trafili do szpitala, gdzie spędzili czas na pokonaniu gry, w której czerwonkę zesłała Shigella. Recenzowany tu twór powtarza w zasadzie ten wycinek fabuły odcinka, ale bez szerszego kontekstu, przez co może być nieco niezrozumiały dla osób, które nie są fanami serialu.

Gra jest zrobiona bardzo schludnie i starannie, wykorzystując nagrane kwestie (dubbing) z serialu, grafiki postaci, a także odwzorowując lokacje z odcinka, jak: Wioskę Elfów, Ponury Las, Latryndię. Użyta muzyka to klasyczne kawałki z Baldur’s Gate i Neverwinter Nights. Użyto prostego, aktywnego systemu walki z używaniem zaklęć i strzelaniem z łuku – poza walką nie ma w zasadzie żadnych innych mechanik, może oprócz zbierania poukrywanych artefaktów i skrzynek.

Całość można przejść w kilkanaście minut, a poziom trudności jest niski. Nie ma raczej bugów, chociaż pod koniec gry umarłem w niewyjaśniony sposób. Tytuł jest raczej warty zagrania, choćby jako unikalny przykład polskiej twórczości w RPG Makerze.

Kryzz333

Autor gry: Whytte
Wersja RM: XP
Gatunek: RPG
Status: Pełna wersja
Rok wydania: 2007
Download: Gdrive

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.