Ranking wpisów RMNewsPL – Luty 2020

A jednak luty nie rozczarował pozytywnie i okazał się tradycyjnym miesiącem pewnej stagnacji, a przynajmniej odpoczynku, co mógłby sugerować wybuchowy początek marca 2020. Niemniej po aktualne szczegóły odsyłam na nasze forum, a teraz bezzwłocznie wracamy do archiwizacyjno-rankingowej roboty, czyli zestawienia najpopularniejszych wpisów na profilu RPG Maker News Polska z poprzedniego miesiąca.

Tradycyjnie, zaczynamy od honorowej wzmianki. Naturalnym wyborem byłby pewnie kilkuczęściowy start Wielkiego poradnika do RPG Makera 2003 by Michu, który wypełnił nam cały miesiąc, ale ponieważ pojawi się on na kolejnych pozycjach – warto wykorzystać tę przestrzeń na przypomnienie o wynikach konkursu Misao 2019, organizowanego na rpgmaker.net. Co prawda wraz z upływającymi latami konkurs stracił nieco na swojej randze i popularności, ale wciąż stanowi ważny punkt na mapie świata RM.

Tymczasem na forum rpgmaker.net pojawiły się wyniki Misao 2019. Jeśli interesują was zagraniczne gry, to na pewno ważny…

Opublikowany przez RPG Maker News Polska Niedziela, 2 lutego 2020

 

 

A przechodząc dalej, nasz numer pięć, czyli dwie pierwsze lekcje poradnika, o którym wspominałem przed chwilą. W bardzo przystępny i wyczerpujący sposób teksty Micha wprowadzają w tematykę RM od podstaw, aż po coraz bardziej złożone zagadnienia. W międzyczasie dotarliśmy już do lekcji 10!

Chcielibyście wciągnąć kogoś do RM, ale nie wiecie jak? Z pomocą ponownie przychodzi Michu i RMteka! Tworzenie pierwszej…

Opublikowany przez RPG Maker News Polska Poniedziałek, 3 lutego 2020

Michu rozpędza się ze swoją serią poradników dla RMŚwieżaków – dzisiaj wszystko, co jest konieczne do zrobienia pierwszej mapy.
http://www.rm.retrobiblioteka.pl/lekcja-2-mapa/

Opublikowany przez RPG Maker News Polska Środa, 5 lutego 2020

 

 

 

Czwarte miejsce pośród lutowych wpisów to wywiad z Kleo, chodzącym kompendium praktycznej wiedzy o RM-grach (dopóki starcza jej pamięci) i najpopularniejszą testerką naszego community. Opublikowany nieco w pustce, ale z zapowiedzią kolejnych odcinków i kolejnych postaci, co dwa tygodnie.

Wywiad z Kleo. Jeszcze jakieś pytania?
http://www.rm.retrobiblioteka.pl/wywiad-z-kleo/

Opublikowany przez RPG Maker News Polska Piątek, 21 lutego 2020

 

 

A na pozycji trzeciej – znów poradnik i jego lekcja trzecia, tym razem skupiająca się na temacie bohatera. To w końcu najważniejszy temat, prawda!?

Żaden projekt nie może się obyć bez bohatera – same mapki nie wystarczą. O tym, jak takiego stworzyć, opowiada Michu w swojej kolejnej RMLekcji.
http://www.rm.retrobiblioteka.pl/lekcja-3-bohater/

Opublikowany przez RPG Maker News Polska Poniedziałek, 10 lutego 2020

 

 

Wreszcie drugi z najpopularniejszych wpisów lutego – czyli informacja o polskim tłumaczeniu RPG Makera VX Ace by Crashykk. Póki co jest ono dopiero rozwijane i ma charakter wysoce nieoficjalny, ale kto wie, może pewnego dnia doczekamy się przełomu.

Crashykk wypuścił pierwszą publiczną betę swojego tłumaczenia RPG Makera VX Ace, dostępnego jako patch do oficjalnej,…

Opublikowany przez RPG Maker News Polska Piątek, 28 lutego 2020

 

 

I na koniec, numer jeden, informacja o recenzji To the Moon, która ukazała się na stronie internetowej drukowanego magazynu Pixel. Pozostaje sobie życzyć, by miejsce podobnych wpisów w przyszłości zajmowały także polskie produkcje. 🙂

Od czasu do czasu także polska prasa branżowa potrafi dotknąć tematyki RM. Tym razem recenzję To the Moon możecie…

Opublikowany przez RPG Maker News Polska Sobota, 1 lutego 2020

 

 

I, cytując klasyka, to by było na tyle. Do przeczytania za miesiąc!

Jazzwhisky

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.