INSIDE

Szukając gier wykonanych w RM nierzadko trafia się na tytuły banalne i nudne, z rzadka na perełki, a czasem na gry ciekawe, lecz trapione problemami. INSIDE to zręcznościówka, która należy do ostatniej z tych kategorii i która z pewnością nie jest nudna. Chociaż jej brak rozpoznawalności jest zdecydowanie zasłużony, to ta krótka produkcja jest ciekawsza, niż screeny mogą sugerować.

Fabuła gry jest prosta i często naiwna, ale nie brakuje w niej całkiem dobrych zwrotów akcji. W dalekiej przyszłości wirtualna rzeczywistość dalece się rozwinęła, oferując totalny realizm. Nasz protagonista Jack, pracownik firmy produkującej gry komputerowe, zostaje uwięziony w morderczej symulacji. Kolejne cutscenki pomiędzy segmentami z rozgrywką ukazują prostą intrygę i nawet trzymają w napięciu. Niestety, fabuła kończy się raptownie i nie ma żadnej głębi.

Mechanika gry w zasadzie jest jedna – zręczne sterowanie postacią, aby unikać latających ostrzy i różnorodnych wrogów oraz przechodzić przez pola wyłaniających się kolców w odpowiedniej kolejności. Pojawia się również jedna gra pamięciowa i „walki z bossami”, które jednak działają podobnie jak normalne etapy. Trasy do przejścia są precyzyjnie zaprojektowane, a poziom trudności jest raczej wysoki. Produkcja jest bardzo intensywna i, cytując klasyka, „nie ma czasu na nudę”. Momentami gra jest prosta i z czasem wyzwania się powtarzają, ale zdecydowanie polecam grać na normalnym a nawet łatwym poziomie trudności. Nie unikniemy w gamepleyu bugów, ale nie ma tu nic poważnego.

Warto wspomnieć o pełnej kolorów grafice ukazującej symulację, w której jesteśmy uwięzieni. Został również dodany efekt kolorowych błysków ekranu, który dodaje grze hektycznej atmosfery, ale potencjalne może być męczący. Istnieje wersja gry bez niego.

Podsumowując, INSIDE nie jest nieodkrytym diamentem, a czymś bliższym ciekawej odskoczni od RM-owego standardu. Zdecydowanie nie jest to gra, w którą trzeba zagrać, ale ciągłe wyzwania i skupienie, jakiego wymaga, pozwalają polecić tytuł dla satysfakcji z jego pokonania.

Kryzz333

Autor gry: Relyt
Wersja RM: 2003
Gatunek: Zręcznościowa
Status: Pełna wersja
Rok wydania: 2009
Download: RMN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.